תמונה זו נוצרה ע"י מולטיאלקטרודה הרושמת סיגנל חשמלי מתרבית נוירונים השולטים בזרועות רובוטיות, המניעות עטים צבעוניים על נייר.

התמונה באדיבות גיא בן ארי ו סטיב פוטר

אודות המחלקה

 

התכנית הבין-תחומית למדעי המוח באוניברסיטת בר אילן הוקמה בשנת 1998, והיא התכנית למדעי המוח הוותיקה ביותר בארץ. כמו כן, התכנית היא היחידה בארץ בעלת אישור מהמועצה להשכלה גבוהה להעניק תואר ראשון במדעי המוח. התכנית הוקמה על מנת להתמודד עם האתגר ההולך ומתפתח של הכשרת מדענים בעלי יכולת עבודה במחקר בתחומים השונים הרלוונטיים לחקר המוח. הלימודים בתכנית מבוססים על עיקרון של הקניית בסיס ידע רב-תחומי במדעי החיים, מדעי ההתנהגות, שפה, מדעי המחשב, פיזיקה, כימיה, מתמטיקה ופילוסופיה. בנוסף, התוכנית כוללת קורסים יעודיים ומעמיקים במדעי המוח המועברים ע"י חוקרי המרכז לחקר המוח.

הלימודים בתכנית מתקיימים בשני אופנים: א. מדעי המוח מורחב שבו יש לבחור בשנה ב, באחד משני המסלולים הבאים: מדעי ההתנהגות או מדעי החיים. במסלולים אלו הסטודנטים מעמיקים ידיעותיהם בתחום הפסיכולוגיה או הביולוגיה בהתאמה. ב. ניתן לבחור באחת מהתוכניות הדו-ראשיות הבאות: מדעי המוח דו-ראשי מובנה עם מדעי המחשב, מדעי המוח דו-ראשי מובנה עם פיזיקה או מדעי המוח דו-ראשי מובנה עם בלשנות או מדעי המוח דו-ראשי מובנה עם פילוסופיה. בוגרי התכנית יכולים להמשיך בלימודים לתארים מתקדמים בחקר המוח, בפסיכולוגיה (מסלול התנהגותי), ובמדעי החיים (מסלול מדעי החיים). תלמידים שלקחו תוכנית דו-ראשית יכולים להמשיך לתואר מתקדם בחקר המוח ובתוכנית של התואר הנוסף (פיזיקה, מדעי המחשב, בלשנות ופילוסופיה).


 

מחקרים

The Insula Mediates Access to Awareness of Visual Stimuli Presented Synchronously to the Heartbeat.

Salomon, R et al. Journal of Neuroscience. 2016

 

This study shows that cardiac interoceptive signals modulate awareness for visual stimuli such that visual stimuli occurring at the cardiac frequency take longer to access visual awareness and are more difficult to discriminate.

 

קרא עוד >  

 

 

פרסומים אחרונים

Zurawel G, Shamir I, Slovin H., 2016. Reconstruction of shape contours from V1 activity at high resolution. NeuroImage.

 

Matzner A, Morana A, Ereza Y, Tischler H, Bar-Gad, I. , 2016. Beta oscillations in the parkinsonian primate: Similar oscillations across different populations. Neurobiology of Disease.

 

 

 

כותרות ואירועים

יום ראשון עד יום רביעי, 21-24 במאי, 2017
International conference on Cognitive Improvement: Approaches, Mechanisms and Applications, please click for details

 

יום חמישי 22 בספטמבר, 2016
השתתפות בניסוים ואיסוף קופונים לחצו לפרטים.

 

>>>>