תמונה זו נוצרה ע"י מולטיאלקטרודה הרושמת סיגנל חשמלי מתרבית נוירונים השולטים בזרועות רובוטיות, המניעות עטים צבעוניים על נייר.

התמונה באדיבות גיא בן ארי ו סטיב פוטר

אודות המחלקה

 

התכנית הבין-תחומית למדעי המוח באוניברסיטת בר אילן הוקמה בשנת 1998, והיא התכנית למדעי המוח הוותיקה ביותר בארץ. כמו כן, התכנית היא היחידה בארץ בעלת אישור מהמועצה להשכלה גבוהה להעניק תואר ראשון במדעי המוח. התכנית הוקמה על מנת להתמודד עם האתגר ההולך ומתפתח של הכשרת מדענים בעלי יכולת עבודה במחקר בתחומים השונים הרלוונטיים לחקר המוח. הלימודים בתכנית מבוססים על עיקרון של הקניית בסיס ידע רב-תחומי במדעי החיים, מדעי ההתנהגות, שפה, מדעי המחשב, פיזיקה, כימיה, מתמטיקה ופילוסופיה. בנוסף, התוכנית כוללת קורסים יעודיים ומעמיקים במדעי המוח המועברים ע"י חוקרי המרכז לחקר המוח.

הלימודים בתכנית מתקיימים בשני אופנים: א. מדעי המוח מורחב שבו יש לבחור בשנה ב, באחד משני המסלולים הבאים: מדעי ההתנהגות או מדעי החיים. במסלולים אלו הסטודנטים מעמיקים ידיעותיהם בתחום הפסיכולוגיה או הביולוגיה בהתאמה. ב. ניתן לבחור באחת מהתוכניות הדו-ראשיות הבאות: מדעי המוח דו-ראשי מובנה עם מדעי המחשב, מדעי המוח דו-ראשי מובנה עם פיזיקה או מדעי המוח דו-ראשי מובנה עם בלשנות או מדעי המוח דו-ראשי מובנה עם פילוסופיה. בוגרי התכנית יכולים להמשיך בלימודים לתארים מתקדמים בחקר המוח, בפסיכולוגיה (מסלול התנהגותי), ובמדעי החיים (מסלול מדעי החיים). תלמידים שלקחו תוכנית דו-ראשית יכולים להמשיך לתואר מתקדם בחקר המוח ובתוכנית של התואר הנוסף (פיזיקה, מדעי המחשב, בלשנות ופילוסופיה).


 

מחקרים

Population Responses in V1 Encode Different Figures by Response Amplitude.

Ariel Gilad and Hamutal Slovin, JNS 2015

 

The visual system simultaneously segregates between several objects presented in a visual scene. The neural code for encoding different objects or figures is not well understood.

 

קרא עוד >  

 

 

פרסומים אחרונים

Zaidel, A, Goin-Kochel RP, Angelaki DE, 2015. Self-motion perception in autism is compromised by visual noise but integrated optimally across multiple senses. PNAS.

 

Menkes-Caspi, N, Yamin, HG, Kellner, V, Spires-Jones, TL, Cohen, D, and Stern, EA, 2015. Pathological tau disrupts ongoing network activity. Neuron.

 

 

 

כותרות ואירועים

יום חמישי, 19 במאי 2016
מלגת מנהיגי שוליך לחצו לפרטים.

 

יום חמישי, 19 במאי 2016
מכינות קיץ מרוכזות במתמטיקה 4-5 יחידות לימוד ובפיסיקה 5 יחידות לימוד לחצו לפרטים.

 

יום חמישי - יום שישי, 26-27 במאי, 2016
הימים הפתוחים בחקר המוח