תמונה זו נוצרה ע"י מולטיאלקטרודה הרושמת סיגנל חשמלי מתרבית נוירונים השולטים בזרועות רובוטיות, המניעות עטים צבעוניים על נייר.

התמונה באדיבות גיא בן ארי ו סטיב פוטר

אודות המחלקה

 

התכנית הבין-תחומית למדעי המוח באוניברסיטת בר אילן הוקמה בשנת 1998, והוא התכנית למדעי המוח הוותיקה ביותר בארץ. כמו כן, התכנית היא היחידה בארץ בעלת אישור מהמועצה להשכלה גבוהה להעניק תואר ראשון במדעי המוח. התכנית הוקמה על מנת להתמודד עם האתגר ההולך ומתפתח של הכשרת מדענים בעלי יכולת עבודה במחקר בתחומים השונים הרלוונטיים לחקר המוח. הלימודים בתכנית מבוססים על עיקרון של הקניית בסיס ידע רחב בתחומים מדעיים שונים כגון מדעי החיים, מדעי ההתנהגות, בלשנות, מדעי המחשב, פיזיקה, כימיה, מתמטיקה ופילוסופיה. בנוסף, מושם דגש רב על הקניית ידע ממוקד בתחום המסלול הנבחר על ידי הסטודנטים הלומדים במחלקה החל משנה ב.

 

הלימודים בתכנית מתקיימים בשני אופנים: מסלול לימודים מורחב שבו יש לבחור באחד משני התחומים הבאים: מדעי ההתנהגות או מדעי החחים או מסלול דו-ראשי מובנה שבו יש לבחור באחד מהשילובים הבאים: מדעי המוח דו-ראשי מובנה עם מדעי המחשב, מדעי המוח דו-ראשי מובנה עם פיזיקה או מדעי המוח דו-ראשי מובנה עם בלשנות. בוגרי התכנית יכולים להמשיך בלימודים לתארים מתקדמים בחקר המוח, בפסיכולוגיה, בחישוביות עצבית, ובמדעי החיים לסוגיהם.


 

מחקרים

Population Responses to Contour Integration: Early Encoding of Discrete Elements and Late Perceptual Grouping

 

The neuronal mechanisms underlying perceptual grouping of discrete, similarly oriented elements are not well understood. To investigate this, Gilad et al. measured neural population responses using voltage-sensitive dye imaging in V1 of behaving animals performing a contour-detection task.

 

קרא עוד >  

 

 

פירסומים אחרונים

Yamin, H.G., Stern, E.A. and Cohen, D., 2013. Parallel processing of environmental recognition and locomotion in the mouse striatum Journal of Neuroscience, 33: 473-484.

 

Bronfeld, M. and I. Bar-Gad, 2013. Tic Disorders: What Happens in the Basal Ganglia? Neuroscientist 19: 101-108.

 

 

 

כותרות ואירועים

יום חמישי-יום שישי, 18-19 בפברואר, 2016
ימים פתוחים של לימודי מוח לחצו לפרטים.